Bikeboard

Bikeboard je nový prostriedok pre tých, ktorí sa trochu boja snowboardu, už ich nebaví lyžovanie, radi jazdia na bicykli či motorke a majú radi šmýkanie na snehu.

Výbava

Pozrime sa, čo skrýva tento názov!

Tento prostriedok je šikovná zlúčenina bicykla, snowboardu, a aj skateboardu.

Dva snowboardy riadime pomocou nastaviteľného volantu a nohy. Vpredu na vidlici je pripevnená kratšia doska, pod nohami dlhšia, ktorá trochu pripomína skateboard. Na tejto doske máme pripevnenú nohu pomocou suchého zipsu. Bikeboard nevyžaduje špeciálnu obuv, aj preto je veľmi obľúbený. Masívna konštrukcia celého bikeboardu je „polovičný bicykel“.

Výhody bikeboardu:

1. hocikedy sa z neho dá zoskočiť na rozdiel od snowboardu

2. rozhodnem sa sám, či mám pripevnené obe nohy, alebo len jednu na doske (jedna noha pripevnená na doske pomocou suchého zipsu, druhá noha voľne položená na doske)

3. veľmi ľahko sa s ním premiestňujete, aj keď nie ste na svahu (napr. keď idete k vleku) tlačíte ho vedľa seba ako bicykel

4. pomerne ľahko sa s ním jazdí aj na vleku (hlavne na vleku typu POMA)

5. väčšia istota bezpečnosti v porovnaní so snowboardom, po niekoľkých hodinách jazdy sa naučíte podobné pohyby ako na snowboarde a preto to môže byť dobrá príprava pre tých, ktorí by radi vyskúšali v budúcnosti aj tento zaujímavý zimný šport

6. s väčšou istotou sa naučíte oblúky a zvyknete si na udržanie rovnováhy

7. riadená doska (aj keď nie tak ako bicykel), Vám pomôže pri korekcií oblúku, čím sa zníži pravdepodobnosť úrazu

8. vďaka riadeniu sa precvičia aj svaly horných končatín

9. výrobcom dodávanou výbavou, sa bikeboard ľahko zmení na mechanickú trojkolku, elektricky poháňanú trojkolku, alebo na vodné lyže, čiže na prostriedok štyroch ročných období!

Pozrime sa na to ako sa používa tento prostriedok:

Cenník požičovňa

• Bikeboard: 105 Sk, 3.5 € /hod, 392 Sk, 13 €/den